Matematyka w przedszkolu – kiedy warto zapisać dziecko na zajęcia z matematyki?

Back to Aktualności

Matematyka w przedszkolu – kiedy warto zapisać dziecko na zajęcia z matematyki?

Czy warto zapisać przedszkolaka na zajęcia z matematyki?
Małe dziecko, u którego rodzice, opiekunowie, nauczyciele rozwijają uzdolnienia matematyczne, ma bardzo dużą szansę na odnoszenie sukcesów w dalszej nauce matematyki.
Czy wiesz, że ponad połowa polskich dzieci przejawia zdolności matematyczne właśnie w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym?
✨Jednak brak prawidłowego rozwijania jego umiejętności, brak stawiania mu wyzwań na miarę jego możliwości, zbyt małe lub zbyt duże oczekiwania, brak nauki na konkretach, brak niezbędnych doświadczeń związanych z nauką matematyki powoduje, że większość z tych dzieci marnieje i nie sposób nadrobić zaniedbań tego okresu w późniejszych latach edukacji szkolnej.
Od ponad 10 lat rozwijamy dzieci matematycznie i pielęgnujemy ich uzdolnienia. Przez te lata mogliśmy zaobserwować jak ogromny wpływ na ich rozumowanie, podejście do uczenia się, podejmowania nowych wyzwań i sukcesów w edukacji matematycznej miały nasze zajęcia.
✨Dlatego, jeżeli rodzic, przyjaciel pyta czy warto w tak młodym wieku uczyć dziecko matematyki – moja odpowiedź jest jednoznaczna.
Warto i trzeba!!!
Ponieważ jest to czas, w którym młody człowiek niesamowicie szybko się rozwija, jest bardzo chętny do nauki WŁAŚNIE matematyki.
🎲Uwielbia zagadki, zadania, nowe wyzwania.
🎲Uwielbia ważenie, mierzenie, szacowanie.
🎲Uwielbia liczby, szczególnie liczbę 100!!!
🎲Uwielbia liczyć, rachować, układać liczmany, bawić się w sklep i rozwiązywać zadania w książeczce.
🎲Chętnie poznaje nazwy oraz własności figur płaskich i przestrzennych.
Nauka matematyki małego dziecka powinna być różnorodna, powinna odbywać się na konkretach, powinna być ciekawa i przemyślana.
Jednocześnie należy pamiętać, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie i nie wolno tego zaniedbać.
W EZO podchodzimy do każdego dziecka indywidualnie, mamy możliwości i narzędzia do nauki w grupie szanując jednocześnie potrzeby i możliwości każdego ucznia osobno.
Jeżeli nie przekonałam Cię tym postem, dlaczego warto – zapraszam do naszego Centrum i na zajęcia pokazowe z matematyki, które organizujemy na początku września.
A wszystkich przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej zapraszamy do wspaniałej przygody z matematyką i kotkiem EZO, ponieważ:
📣WIEMY JAK UCZYĆ ABY ROZWIJAĆ MATEMATYCZNIE DZIECI.
Back to Aktualności